Beşiktaş’tan dünyaca ünlü teknik direktör hamlesi! Yönetim harekete geçti

Serdar Topraktepe ile sezonu bitirecek olan Beşiktaş’ta kurmaylar gelecek sezon takımın başına iddialı bir teknik direktör getirmek için harekete geçti. Siyah-beyazlıların, dünyaca ünlü teknik direktörü gündemine aldığı öğrenildi.

Beşiktaş’ta ikinci başkan Hüseyin Yücel’in yıldız teknik direktörle görüşeceği belirtildi. Sabah’ın haberine göre; Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, Maurizio Sarri ile randevulaştı. Hüseyin Yücel’in Floransa’da Maurizio Sarri ile görüşeceği aktarıldı.

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel’in ilk olarak Maurizio Sarri’yi ikna etmeye çalışacağı belirtildi. Maurizio Sarri’nin onay vermesi halinde maaş ve transfer bütçesi konusunda görüşmelerde bulunulacağı kaydedildi.

Hüseyin Yücel’in Floransa’daki görüşmede Maurizio Sarri’ye Beşiktaş’taki plan ve projeler konusunda bilgilendirmelerde bulunacağı vurgulandı. Maurizio Sarri’den onay alınması halinde menajeriyle temas kurulacağı belirtildi.

Hüseyin Yücel’in Maurizio Sarri’nin menajeriyle rakamlar ve bütçeler konusunda görüşeceği kaydedildi.

TOPRAKTEPE TEKNİK HEYETTE YER ALACAK

Beşiktaş’ta futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Feyyaz Uçar, Serdar Topraktepe’nin önümüzdeki sezon teknik heyette yer alacağını açıkladı. Feyyaz Uçar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hocamızla sezona devam edeceğiz. Belli olmaz, yeni sezonda da en azından Serdar Topraktepe teknik heyetin içinde olacağını biliyor. Belki birinci adam, belki ikinci adam.”

SARRI, LAZIO’DAN AYRILDI

Beşiktaş’ın görüşmelerde bulunacağı Maurizio Sarri son olarak Lazio’yu çalıştırdı. 65 yaşındaki teknik direktör, Serie A ekibinin başında bu sezon 39 maça çıktı. Maurizio Sarri, Lazio’da 1.51 puan ortalamasıyla görevini tamamladı. İtalyan teknik direktör, kötü sonuçlar sonrası Lazio’dan ayrıldı.

Tegoleto’da teknik direktörlüğe başlayan Maurizio Sarri daha sonra US Sansovino, Sangiovannese, Pescara, Arezzo, Avellino, Hellas Verona, Perugia, Grosseto, Alessandria, Sorrento, Empoli, Napoli, Chelsea ve Juventus’ta görev aldı.

Maurizio Sarri, 2019-2020 sezounda Juventus’un başında Serie A şampiyonluğu yaşadı. İtalyan teknik direktör, 2018-2019 sezonunda ise Chelsea’nin başında UEFA Avrupa Ligi zaferinde mimar oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x